שלום, אורח
אימייל : סיסמה: זכור אותי

נושא: הפרעת אכילה

הפרעת אכילה לפני 1 חודש 1 שבוע #1

היי, קוראים לי ליהיא אני בת18 והאמת שאני פה בשביל חברה שלי
כבר הרבה זמן אני רואה ושומעת אותה מתעסקת באיך שהיא נראת וכמה היא רוצה לשקול ושהיא שמנה מידי
חשוב לציין שהיא לא שמנה בשום צורה!
בכל אופן, בהתחלה אמרתי לה שהיא מתעסקת בשטויות והיא נראת ממש טוב ואז היא גם אמרה לי שאבא שלה כל הזמן אומר שהיא אוכלת מידי והיא גם מרגישה שהיא צריכה להרזות ובקיצור לא היה עם מי לדבר
ועכשיו אחרי תקופה ארוכה פגשתי אותה שוב, היא רזתה, הרבה, מאוד! היה לי קשה לראות אותה ככה
שאלתי אותה מה קורה ומה היא עשתה כדי להרזות
והיא אמרה שהיא לא אוכלת הרבה ועושה המון ספורט כלומר היא לא הכחישה או הסתירה את זה בנוסף היא גם התלהבה שהיא רזתה והיא רוצה להרזות עוד קצת
ואז התחלתי לדאוג
ראיתי שהיא לא משחררת מהמראה שלה למרות שחשבתי שזה סתם איזה ג׳וק שיש לה וזה יעבור
אבל לא, היא רזה עכשיו בקטע קיצוני וזה מדאיג אותי מאוד
הייתי רוצה לשאת אם מדובר בהתפתחות של הפרעת אכילה או שאולי אני סתם דואגת
אשמח לתשובה!
תודה רבה
יש להתחבר כדי להגיב.

הפרעת אכילה לפני 1 חודש 1 שבוע #2

שלום ליהיא,

נשמע שאת מאד דואגת לחברה שלך, ואפשר בהחלט להבין את הדאגה. את רואה כיצד היא הולכת ומרזה וכיצד העיסוק במראה שלה תופס מקום הולך וגדל בחייה ובהתנהגות שלה.

כדי לדעת בוודאות אם מדובר בהפרעת אכילה, צריך לשמוע יותר מקרוב את חברתך – את המחשבות שלה ואת התחושות שלה לגבי המראה שלה ולגבי האכילה, וכן להבין את השינויים במשקל. לא ניתן לאבחן מרחוק. עם זאת, אני מתוך דברייך נראה שבהחלט יתכן שמדובר בהפרעת אכילה. שכן את מתארת שהיתה ירידה גדולה במשקל עד כדי רזון קיצוני, היא ממעטת לאכול, עושה הרבה פעילות גופנית, וכן יש לה רצון להמשיך ולרזות. כך שנראה שללא התערבות טיפולית כלשהי היא תמשיך להרזות עוד והמצב יחמיר.

אני לא יודעת עד כמה ההורים שלה שותפים לדאגה ומעורבים. אבל את בהחלט יכולה להציע לה לפנות לדמות מקצועית, כגון היועצת או פסיכולוגית בית הספר (אם אתן עדיין תלמידות), או לרופא המשפחה, כדי למנוע מצב שתתפתח הפרעת אכילה חמורה. במצבים כאלה חשוב ליווי דיאטני, בייחוד בגיל זה שבו ישנה חשיבות מאד גדולה לתזונה נכונה ומספיקה, וכן טיפול רגשי.

עינת
יש להתחבר כדי להגיב.

הפרעת אכילה לפני 1 חודש 1 שבוע #3

תודה רבה !
יש להתחבר כדי להגיב.
Time to create page: 0.133 seconds