שלום, אורח
אימייל : סיסמה: זכור אותי

נושא: הפרעות אכילה לבני בן ה-17 ושמונה חודשים

הפרעות אכילה לבני בן ה-17 ושמונה חודשים לפני 7 חודשים 6 ימים #1

שלום וברכה עינת!
הגעתי אלייך תוך חיפוש מענה לבעיות אכילה שבני פיתח במהלך השנה האחרונה.
בסוף מחצית ראשונה של כיתה י"א בני הפסיק ללמוד ונקלע לחרדת בחינות. יש לציין שמהגיל הרך התעוררו לבני קשיי למידה והסתגלות למערכת החינוכית. בכיתה ד' הוא אובחן בקשב וריכוז וקשיי למידה (דיסגרפיה ודיסקלקוליה). בהמשך בני עבר איבחונים נוספים לצורך מיקוד בהעייה והתאמת טיפול מיטבי ויעיל.
הוא טופל בדרכים שונות כמו טיפול תרופתי שהופסק , ריפוי באומנות, רכיבה טיפולית, שחייה וספורט מגוון.
הוא למד בתיכון רגיל ( הרחק מהישוב בו אנו גרים) ונלחם להצליח בלימודים. נעזר במורים פרטיים וליווי האם בלמידה.
ניסינו לחזור למסגרת הלימודים אך נוצר פער חברתי ולימודי עמוק שהיקשה על החזרה ללימודים ( ניתוק קשר עם חברים שהתקשרו והתקדמות החברים בתהליך הלימודי בעוד בני נשאר תקוע מאחור בנקודה שעזב את הלימודים) , בני עבד מעט במלצרות , נסע פעמיים לחו"ל עם חברים מהישוב, למד נהיגה וקיבל רישיון. בני מאוד אוהב כדורסל . משחק בכל זמן פנוי. הבעייה שאחנו גרים בישוב קטן ואין שותפים למשחק במיגרש. הוא מתאמן רבות בספורט: הן במכון כושר וה בצורה עצמאית- ריצה ואימון עצמי.
יש לציין שבני ניתק קשר כמעט לחלוטין עם חבריו לכיתה ושמר על קשר רק עם חברים מהישוב שהם גדולים ממנו בשנה. לאחרונה התגייסו לצה"ל והם נפגשים רק כאשר חוזרים מהצבא.
במהלך השנה האחרונה שמתי לב לשינויים באכילה של בני: לעיתים הוא אוכל בצורה מוגזמת (כמויות רבות של אוכל) ולעיתים אינו אוכל כלל. יש ימים שהוא אוכל ארוחות רבות ויש ימים שאינו אוכל. לאחרונה הוא החל לאכול ממתקים ובעיקר סוכריות גומי בסתר בחדרו - בעבר נמנע מאכילת ממתקים. אוכל בריא בעיקר. מבין את החשיבות של אכילת מזון בריא. שמתי לב שיש ציפוי שונה למים באסלה. יש לציין שהוא לא משאיר סימנים אחריו. הבנתי שהוא אוכל ומקיא. שוחחתי איתו על כך והוא אישר זאת. אמר שהפסיק אך הבנתי שזה לא נכון. השבוע ראיתי שהוא מצוברח ושוחחתי איתו שוב. הוא התפרק וסיפר שבעיות האכילה חמורות. צפינו יחד בתוכנית בערוץ 11 "סליחה מה השאלה?" בנושא הפרעות אכילה והוא הזדהה עד בכי קולני והתפרקות רגשית.
אני כרגע מתעניינת בנושא אך מתקשה לרתום את בני לטיפול.
בקיץ האחרון בני היה בטיפול פסיכולוגי שלא הצליח- בני לא שיתף פעולה ולא הבין את החשיבות של הטיפול. סיבת הטיפול הייתה עזיבת הלימודים ולא הפרעות אכילה. הוא גם ניפגש עם פסיכיאטר בקשר לעזיבת הלימודים והוא המליץ על טיפול תרופתי שלא יושם.
אודה להכוונה ממוקדת מעבר למידע באינטרנט- אמא מודאגת
יש להתחבר כדי להגיב.
Time to create page: 0.114 seconds