שלום, אורח
אימייל : סיסמה: זכור אותי

נושא: חלום

חלום לפני 1 שנה 3 חודשים #1

ערב טוב,
בני בן 9 וחצי חולם חלומות מפחידים ומדי פעם במשך החצי שנה האחרונה מתחיל לבכות ולפתע מתפרץ צורח מזנק מהמיטה שורט את אביו מושך ונושך אותו ובוכה שנציל אותו מאבנים ומחיצים שנופלות. במשך כמה דקות הוא מזנק צורח וקופץ בצורה מפחידה ובוכה שנעזור לו ושהוא רוצה לקפוץ מהחלון או מהגג. כולו רועד ומפוחד. אחר כך הוא מתעורר ומבין שהתנהג בצורה לא שגרתית.
מדובר בילד נורמטיבי ומקסים אשר לא מתנהג באופן דומה במהלך היום. יחד עם זאת הוא מפחד לראות סרטים מפחדים או לשמוע סיפורים מפחידים.
מהי התופעה הזו ומה ניתן לעשות עימה/ עם מי להתייעץ?
עריכה אחרונה: לפני 1 שנה 3 חודשים מאת אבי.
יש להתחבר כדי להגיב.

חלום לפני 1 שנה 3 חודשים #2

שלום לך,

מהתיאור שלך נראה שמדובר בביעותי לילה. אני מציעה לכם לקרוא על התופעה. מדובר בהתנהגויות שמתרחשות תוך כדי שינה, שבהן ילדים נראים מפוחדים, כועסים, מבוהלים וכד'. פעמים רבות הילדים גם אינם זוכרים זאת בבוקר.

זו תופעה מתסכלת מאחר וקשה להרגיע את הילד הסובל מכך, ולרוב גם עדיף שלא לנסות להעיר אותו מאחר וזה רק מחמיר את התגובה. לרוב תופעה זו חולפת בגיל ההתבגרות.

מה שחשוב לעשות זה כמובן להגן עליו כאשר הוא מתעורר, מפני התנהגויות אשר עשויות להיות מסכנות. חשוב גם מבעוד מועד לנעול דלתות ולסגור חלונות. כמו כן חשוב לנסות ולהקפיד על זמני שינה ולוודא שהוא ישן מספיק.

במידה ואתם נותרים מוטרדים, ובמידה וקיימים קשיים נוספים, אני מציעה שתפנו לאיש מקצוע - רופא המשפחה או פסיכולוג ילדים.

עינת
יש להתחבר כדי להגיב.
Time to create page: 0.125 seconds