שלום, אורח
אימייל : סיסמה: זכור אותי

נושא: פחד מהרדמות לא בבית

פחד מהרדמות לא בבית לפני 3 שנים 9 חודשים #1

הבן שלי בן 9.5 , פוחד לישון מחוץ לבית , משיחת בירור איתו הוא אמר שפוחד שישאר ער כשכולם ישנים כי אז יכולים להכנס לבית ולדקור אותו.. ( זה פחד שהתחיל בעקבות ארוע הדקירה בחברון של ילדה שישנה במיטתה) .
מה ניתן לעשות כדי להרגיע אותו? ולאפשר לו לישון אצל חברים.. הוא ילד מאוד חברותי ומוזמן למסיבות פיזמות, שכרגע חוזר מהם באמצע הלילה כי מרוב שפוחד שלא יצליח להירדם באמת לא מצליח.
אשמח לקבל טיפים...
יש להתחבר כדי להגיב.

פחד מהרדמות לא בבית לפני 3 שנים 9 חודשים #2

שלום לך,

חשיפה לאירועים קשים כמו הדקירה שהוא שמע עליה, עשויה הרבה פעמים לעורר פחדים שונים. כך זה אצל כולנו, ועל אחת כמה וכמה אצל ילדים. ואפשר כמובן לומר לו שזה טבעי ומובן שתחושת הביטחון שלו התערערה לאחר ששמע על משהו שקרה.

מרבית הפחדים חולפים לאחר זמן מה. לאחר מספר שבועות או אפילו מספר חודשים במקרים היותר עיקשים. לכן דבר אחד שאפשר לעשות הוא פשוט להימנע מכך עד אשר הפחד יתמעט, ועד אשר הוא ירגיש ששינה אצל חברים היא דבר אשר כבר אפשרי לו יותר. אני מניחה שזה יקרה באופן טבעי בהמשך הזמן. אבל אם הוא מרגיש שזה חשוב לו מאד ושהוא רוצה כבר כעת לשוב ולישון אצל חברים, אז בהחלט אפשר לחבור אליו ברצון זה ולנסות לעזור לו.

בדרך כלל התמודדות עם פחדים נעשית דרך חשיפה הדרגתית. כלומר בכל פעם מתמודדים עם עוצמה נמוכה יחסית של הפחד. ברוח זו אפשר לתרגל בתחילה שינה מחוץ לבית, אך לא אצל חברים אלא אצל קרובי משפחה – סבא וסבתא או דודים או חברים טובים של המשפחה. יש בכך מקום שהוא מצד אחד לא הבית, אך מצד שני יש שם אנשים מוכרים שהוא יוכל להרגיש בטוח יחסית לפנות אליהם ולהיעזר בהם במידה ויתעורר בו פחד. אפשר גם ממש להגיד לו שתעזרו לו להתרגל מחדש לשינה מחוץ לבית על ידי זה שיתחיל לישון במקומות שמרגיש בהם יותר בטוח ונוח. בהמשך אפשר לבחור חבר אחד אשר בנך מרגיש בנוח עם הוריו, ואשר אפשר לשתף אותם בסוד הדברים (בהסכמת בנך כמובן), כך שבמידה ויפחד יוכל להעיר אותם ולהיעזר בהם.

בנוסף לתרגול זה, אפשרות נוספת היא שייקח עמו חפץ קרוב אליו מהבית. אמנם ילדים צעירים יותר לרוב נעזרים בחפצים מוכרים להרגעה, אך גם בגיל של בנך יש עדיין לחפצים יכולת להרגיע ולנחם ולהשרות תחושה נעימה יותר(כרית ושמיכה שלו, דמות כלשהי שנמצאת על המיטה שלו, או כל חפץ אחר שיקר לו). באופן דומה ניתן גם לומר לו שיוכל להתקשר אליכם בכל שעה שהיא לשיחת הרגעה.

עינת
יש להתחבר כדי להגיב.
Time to create page: 0.259 seconds