שלום, אורח
אימייל : סיסמה: זכור אותי

נושא: Iva. Moxo

Iva. Moxo לפני 3 שנים 10 חודשים #1

היי. רציתי לדעת מה ההבדל בין אבחון mixo לאבחון iva?
יש להתחבר כדי להגיב.

Iva. Moxo לפני 3 שנים 10 חודשים #2

שלום לך,

שני המבחנים שציינת, גם ה iva וגם ה moxo, הינם מבחנים ממוחשבים אשר בודקים תפקודים קוגניטיביים שרלבנטיים לאבחנה של הפרעת קשב וריכוז, ולפיכך הם מהווים כלי עזר לאבחון.

אינני מכירה לעומק את שני המבחנים הללו כדי להתייחס להבדלים ביניהם. עם זאת אדגיש שחשוב שהמבחן הממוחשב שיעשה יהיה רק חלק מתהליך הערכה רחב יותר. כלומר, בתהליך הערכה נכון ומלא של הפרעת קשב וריכוז הפסיכיאטר או הנוירולוג המאבחנים, שהם אנשי המקצוע הרשאים לתת אבחנה של הפרעת קשב וריכוז, עורכים שלושה דברים:
1. ראיון מקיף עם מי שמגיע לאבחון ועם הוריו (תלוי בגיל), כדי להבין לעומק מתי החלו הסימפטומים לראשונה, וכן במה הפרעה זו באה לידי ביטוי.
2. שימוש בשאלונים למאובחן, להוריו ולמורים (במידה ומדובר בתלמיד), אשר מהם מופק ציון סופי אשר עוזר להבין את חומרת הסימפטומים בהתאם למצופה לגיל.
3. שימוש במבחן ממוחשב.

כל אלה יחד חיוניים כדי לתת אבחנה מהימנה. לכן מעבר לשאלה של איזה אבחון ממוחשב לעשות, חשוב לבחור את המקום בו עורכים את האבחון. חשוב שלא יהיה זה מכון שרק עורך אבחון ממוחשב ועל סמך התוצאה קובע האם ישנה הפרעת קשב וריכוז. שכן גם לאבחון הממוחשב יש טווח קטן של "טעות", שבו הוא "מפספס" מי שיש לו הפרעת קשב וריכוז, או שנותן אבחון שגוי למי שאין לו. הדבר נובע מכך שלעיתים מי שיש לו הפרע קשב וריכוז מצליח בעזרת פיצויים שונים (כמו אינטיליגנציה גבוהה) לערוך מבחן תקין, ולחילופין תמונה של קושי בקשב ומוסחות רבה יכולה לנבוע גם מסיבות אחרות (כמו חרדה) ולא מהפרעת קשב וריכוז.

לכן חשוב לבחור במקום בו תהליך ההערכה הוא רחב ונשען על מקורות מידע שונים (ראיון מקיף, שאלונים למאובחן, להוריו ולמורים, ומבחן ממוחשב). וכן מקום בו יש אנשי מקצוע - פסיכיאטר או נוירולוג, אשר האם אלה שרשאים לתת אבחנה.

עינת
יש להתחבר כדי להגיב.
Time to create page: 0.210 seconds