שלום, אורח
אימייל : סיסמה: זכור אותי

נושא: פחדים אצל ילדה בת 5.5

פחדים אצל ילדה בת 5.5 לפני 3 שנים 10 חודשים #1

שלום עינת,
בתי הינה ילדה חיונית וחברותית מאוד ומזה כשלושה חודשים פוחדת כאשר הטלויזיה בבית דולקת, פוחדת מאנשים כדוגמת ילד מבית הספר - תיארה שהיה נראה כאילו עוטה על פניו מסיכה ונכנסה להתקף פחד היסטרי למשך 20 דק' - למשך כל הזמן הזה חיבקה אותה הגננת וביקשה מכל ילדי בית הספר לצאת מתחום הגן - מה שעזר והקל על תחושותיה.
אינה מוכנה לנסוע לביקורים אצל אביה ונשרה מחוג המחול שהשתתפה בו.
כל ניסיון להבין מאיפה נובע הפחד עלה בתוהו.
איך תמליצי לי לפעול כעת?
תודה רבה!
יש להתחבר כדי להגיב.

פחדים אצל ילדה בת 5.5 לפני 3 שנים 10 חודשים #2

שלום לך,

את מתארת תחושות של פחד וחרדה המלוות את בתך בשלושת החודשים האחרונים. תקופות כאלה בהחלט עשויות לקרות לכל אחד מאתנו ובייחוד לילדים. עם זאת ישנם שני דברים שהופכים את התמונה שתיארת לכזו שחשוב מאד להתייחס אליה ולבחון אותה:

הדבר הראשון הינו שפחדיה מתבטאים במקומות ובתחומים שונים בחייה – בבית, בגן, בביקורים אצל האב ובחוג. כלומר זהו לא פחד ספציפי אלא פחד וחרדה שהם מאד נרחבים.

הדבר השני שחשוב להבין זה האם תחושות אלה שלה הן בניגוד לאיך שהיא היתה קודם לכן, או שפחדים וחששות אפיינו אותה גם בתקופות קודמות בחייה.

בכל מקרה, מאחר והחרדה היא כל כך מוכללת, הייתי מציעה לך לפנות לפסיכולוגית ילדים כדי לעשות בירור נרחב יותר לגבי סיבת התחושות האלה. פגישות אלה יכללו מפגשים ראשוניים איתך, כדי לשמוע יותר על הקושי, וכן מפגשים עם בתך. כך למשל יכול להיות שהיא נחשפה למשהו אשר ערער את בטחונה (סיפור מפחיד, משהו לא נעים שראתה בטלוויזיה או שראתה במציאות). אפשרות נוספת היא שהיא מתמודדת עם דבר כלשהו בגן או בבית אשר מערער את בטחונה (שינוי גן, גירושים, מעבר בית, או כל דבר אחר.

בהתאם להבנה שתעלה בהתייעצות לגבי הסיבה לפחדים וחרדות אלה, ניתן יהיה לחשוב כיצד לסייע לה להשיב לה את בטחונה. בינתיים חשוב כמובן לספק לה את התמיכה הרגשית שהיא זקוקה לה – הרגעה, חיבוק, להיות יחד איתה יותר וכד', כדי לסייע לה לחוש בטוחה יותר.

עינת
יש להתחבר כדי להגיב.
Time to create page: 0.215 seconds