שלום, אורח
אימייל : סיסמה: זכור אותי

נושא: פחדים אצל ילדה בת 6

פחדים אצל ילדה בת 6 לפני 3 שנים 10 חודשים #1

יש לי ילדה מוכשרת ומצטיינת אבל כבר כמה זמן היא נמצאת בפחדים ועם הזמן זה רק ניהיה יותר קשה
היא מגיעה למצב שלא יוצאת מהבית בטח שלא מופיעה בלהקת ריקוד שהיתה מצויינת כל דבר מפחיד אותה אם זה לבלוע תרופה פשוט משתלט עליה בהכל
יש להתחבר כדי להגיב.

פחדים אצל ילדה בת 6 לפני 3 שנים 10 חודשים #2

סליחה
כתבתי בטעות בת 6
היא בת 10
יש להתחבר כדי להגיב.

פחדים אצל ילדה בת 6 לפני 3 שנים 10 חודשים #3

שלום לך,

נשמע מדברייך שהפחדים של בתך הולכים ומתפשטים לתחומים שונים, ואין ספק שזה מעורר דאגה וצורך לסייע לה. השלב הראשון והמרכזי הינו להבין מדוע ישנה נסיגה כזו בתפקוד - מדוע היא חוששת לצאת מהבית? מדוע היא לא מופיעה? מדוע היא נמנעת מלשתות תרופה וכד'?

יכולות להיות אפשרויות רבות לכך. אפשרות אחת לדוגמא הינה חרדה עזה שמובילה לתחושת חוסר ביטחון בתחומים שונים בחייה. אפשרות שניה הינה דיכאון שמוביל להסתגרות ולהצטמצמות. אפשרות שלישית הינה שישנו משבר נקודתי כלשהו, שיכול להיגרם מסיבות שונות (משבר חברתי, משבר לימודי), אשר מקשה עליה לתפקד.

חשוב אפוא להבין יותר לעומק את הסיבה לכך. יתכן ואת יכולה להסיק מה הסיבה לכך מתוך דברים שבתך אומרת, או מתוך ידיעה של מה שמתרחש בחייה. בכל אופן, במידה ואת חשה שפחדים אלה הלכו והתעצמו לאחרונה, וכי הם פוגעים בתפקודה בתחומים שונים בחייה, הייתי ממליצה לכם לפנות לפסיכולוג או פסיכולוגית ילדים. ראשית לשם הערכה רחבה יותר של מצבה, ולאחר מכן לשם טיפול עבורה והדרכת הורים.

עינת
יש להתחבר כדי להגיב.
Time to create page: 0.185 seconds