שלום, אורח
אימייל : סיסמה: זכור אותי

נושא: התלבטות תעוסקית

התלבטות תעוסקית לפני 3 שנים 11 חודשים #1

הי,
אני בת 28 . אני עושה עבודות אבטחה בעיקר מהסוג של אבטחת טיולים ומחנות קיץ כבר 6 שנים. הצלחתי להשלים את התואר הראשון שלי לפני חודש והגיע הרגע הזה בשנה שאני צריכה להחתים הצהרת בריאות חדשה בשביל העבודה.

מכוון שיש לי ברקע PTSD( למי אין בעבודה שלי?! לכולם יש חלק לא מאובחנים כי הצבא פישל לגבי זה אבל כל מי שיושב בשמירת לילה ושומע את השיחות יודע שזה קולקטיבי ..)אני צריכה להחתים פסכיאטר על מכתב נלווה שאומר שזה לא מסוכן שיהיה לי נשק .. עברו איזה 3 שנים מהפעם הקודמת שהייתי צריכה מכתב כזה כל פעם שיש לי רופא משפחה חדש הוא מבקש מכתב , אני מבינה לחלוטין שזה מלחיץ לקחת אחריות על זה .. אבל אני מודה שזה לא עשה טוב להתמודדות שלי ..וזה ביחד עם העובדה שבדיוק סיימתי תואר גרם לי לבחון מחדש את המצב התעסוקתי שלי.

בפועל היה יכול להיות לי הרבה יותר נכון בשלב הזה בחיים להתחיל לעשות עבודה משרדית נוחה , זה היה פותר המון בעיות וחוסך הוצאות במזון ובביגוד .
רק שיש בעיה אחת שמונעת ממני להתמיד בעבודות שדורשות לשבת כל היום .. אני יודעת בערך מכיתה ח שיש לי הפרעת קשב כשאני מסתכלת אחורה ברור לי שהבעיה הזאת שם כבר מגיל הגן יש לי המון דוגמאות , רק שתמיד הצלחתי להוציא ציונים טובים אז אף אחד לא ממש התלונן , סבלתי המון בשביל הציונים במקצועות מסוימים.
אמא שלי סירבה לעשות לי אבחון בכיתה ח כשהמחנכת סוף סוף אמרה משהו, ואני כמה פעמים התחלתי לברר איך עושים את זה והפסקתי בעיקר כי אני לא זקוקה להקלות בלימודים (דברים כמו תוספת זמן לא יעזרו אני לא יכולה להשבת במבחן יותר משעה וכמה דקות , גם לשבת בשיעור יותר מזה זה פשוט לא אפשרי אני מסוגלת לעקוב אחרי הרצאה כעשרים דקות )..

יש לי בעוד שבוע תור לפסכיאטרית שצריכה לחתום לי על האישור לטובת העבודה והייתי רוצה להגיד לה איך אני מרגישה ולבקש מרשם לרטלין(אפילו ביררתי איזה סוג מותר לי לקחת כי אני עם אלרגיות אז ביררתי איזה לא מכיל את מה שאסור לי )..
והנה הבעיה:
1. אני חוששת שהיא לא תסכים לחתום לי כשהיה תראה איך אני מרגישה לגבי זה אני מתחילה לבכות בשניה כשזה עולה גם עכשיו...
2. אם אני טועה ואני לא אצליח לשבת במשרד כל כך הרבה שעות למרות הרטלין ..
3. אולי בכלל נכון להמשיך איפה שאני יכולה לשרוד בלי תרופות..
יש להתחבר כדי להגיב.

התלבטות תעוסקית לפני 3 שנים 10 חודשים #2

שלום לך,

אני יכולה מאד להבין את ההתלבטות שלך. מצד אחד את מרגישה שעם עזרה תרופתית תוכלי לאפשר לעצמך דברים שלא התאפשרו עד עכשיו, ומצד שני את לא יכולה לשער מה תהיה ההשפעה של התרופה, ולכן את לא יודעת אם בכלל לקוות למשהו אחר או להישאר כבר במה שמוכר.

ללא קשר להשפעה שתהיה לתרופה, נראה לי שדבר משמעותי מאד שיהיה הוא שתערכי אבחון להפרעת קשב וריכוז. נשמע מדברייך שאת מאד משוכנעת שאת מתמודדת עם הפרעה זו, ושאת מרגישה ששילמת מחיר מאד משמעותי עד כה בגלל הפרעה זו – הצורך ללמוד הרבה ביחס לאחרים כדי להצליח להשיג ציונים טובים, וכן הקושי לשבת בשיעורים לאורך זמן.

ההשפעה על הפרעת קשב וריכוז איננה מתבטאת רק בלימודים. זה יכול להשפיע גם על התפקוד בעבודה – על היכולת לשבת לאורך זמן ולהתמקד בעבודה, על ההתארגנות בזמן, על ההתארגנות במרחב, על המוסחות בזמן העבודה וכד'. כך שזו אינה רק בעיה של תלמידים ושל סטודנטים, אלא בעיה שמלווה לאורך כל החיים בתפקודים שונים. לכן חשוב מאד לאבחון אותה גם אם זה לא נעשה בגיל צעיר. המשמעות של זה היא שבמידה והאבחנה תהיה חיובית, תוכלי להיעזר בטיפול התרופתי גם בתפקוד בעבודה.

האבחון של הפרעת קשב וריכוז נעשה על סמך ראיון ועל סמך מילוי שאלונים או תוכנת מחשב (כמו TOVA ו BRC). הערכה זו נעשית על ידי פסיכיאטרים או על ידי נוירולוגים, כך שזו בהחלט הזדמנות טובה לבקש מהפסיכיאטרית הערכה של הפרעת קשב וריכוז. במידה ואכן תאובחני ותקבלי מרשם לריטלין, אני מציעה לך להתחיל ולנסות ולבחון את ההשפעה של זה. ללא קשר לבחירה התעסוקתית שתעשי לבסוף, החשיבות של זה היא בכך שזה ייתן לך אפשרות בחירה של מקצועות רבים יותר ממה שהתאפשר עד עכשיו.

ודרך אגב, זה בסדר גמור שזה נושא רגיש. את נוגעת בתסכול שליווה אותך לאורך שנים ושנוכח גם בהווה, ולכן זה מובן שזה יהיה רגיש ויעלה בך דמעות. אני מניחה שהפסיכיאטרית תבין זאת.

עינת
יש להתחבר כדי להגיב.
Time to create page: 0.204 seconds