שלום, אורח
אימייל : סיסמה: זכור אותי

נושא: שאלה לבירור

שאלה לבירור לפני 3 שנים 11 חודשים #1

שלום,

אני בטיפול בעקבות גירושים ולא ממש רוצה להינשא שוב.
המטפלת שלי כל הזמן צנסה להבין מדוע אני נרתעת מלמצוא שוב גבר....

השאלה שלי קצת סבוכה ומצטערת אם היא לא נעימה אני פשוט לא יודעת כיצד עלי לנהוג ובמה עלי לשתף.
כשהייתי ילדה קטנה נחשפתי לאיבר מין של גבר (שלא התכוון במכוון לפגוע- נראה לי) כמו כן גבר אחר שסיפר לי " על עולם של הגברים".. ושוב אני מדגישה- הייתי קטנה מאד... ולא באמת נראה לי שהבנתי...כיום אני זוכרת את שתי המקרים הללו אך לא מרגישה שזה פגע בי...

כמו כן, "שיחקתי" עם חברה רופא.. וזה קצת חרג למקומות אחרים... אם את מבינה... גם מקרה זה לא זכור לי כטראומה בכלל אלא כזכרון...

השאלה שלי- האם זה נקרא פגיעה/ הטרדה... כמו כן אם אינני מרגישה טראומה- האם עדיין עלי להעלות את הנושא?? האם יתכן שזה משפיע עלי כיום??
ושוב סליחה ותודה
יש להתחבר כדי להגיב.

שאלה לבירור לפני 3 שנים 11 חודשים #2

שלום לך,

את שואלת הרבה שאלות נכונות וטובות -
האם כל מה שקרה לנו הוא משמעותי ומשפיע כיום עלינו ועל הבחירות שלנו?
כיצד אנו יודעים לזהות אם משהו השפיע עלינו לרעה, ובייחוד אם זה לא מרגיש לנו כך? האם יתכן שבכל זאת יש לכך השפעה שאיננו ברורה וגלויה?

לא ניתן לענות על השאלות האלה מבלי להכיר אותך. אין לשאלות האלה תשובה אחת ברורה. כדי לענות עליהן צריך לשמוע ממך יותר לעומק יותר על הדברים, וכן להכיר אותך יותר לעומק, כדי לראות האם הדבר מתחבר לדברים אחרים שמאפיינים אותך, או לתחושות שונות שלך.

לכן, הייתי מציעה את הבירור הזה כן לעשות בתוך הטיפול שלך, יחד עם המטפלת שבוודאי כבר מכירה אותך לא מעט. כלומר לבחון יחד איתה מה משמעות הדברים שקרו לך, כיצד הם נחוו על ידך בעבר, ומה הם מעוררים בך כיום.

עינת
יש להתחבר כדי להגיב.
המשתמשים הבאים אמרו לך תודה: מיכל

שאלה לבירור לפני 3 שנים 11 חודשים #3

היי
תודה על המענה- רק כדי להיות בטוחה-
לדעתך כן לפתוח איתה את הנושא? (כן קשה לי עם אנטימיות... וקצת נגעלת)
יתכן וזה משפיע למרות שלא נראה לי?
ועוד שאלה- כמה זמן בערך (אני יודעת שזה אינדוודואלי) לוקח טיפול טוב? שנה? לפחות שנתיים?? בערך כיוון...

תודה
מיכל
עריכה אחרונה: לפני 3 שנים 11 חודשים מאת מיכל. Reason: הוספת שאלה
יש להתחבר כדי להגיב.

שאלה לבירור לפני 3 שנים 10 חודשים #4

הי,

אני חושבת שכן כדאי לפתוח עם המטפלת את הנושא. זה נושא שנזכרת בו, כך שהוא מעסיק אותך בצורה כלשהי, ולכן יש לו חשיבות. ואחד הדברים שתוכלי ללמוד לאחר שתדברי על כך עם המטפלת, זה האם זה משפיע עלייך ובאיזה אופן.

כמו שכתבת, אורך של טיפול זה באמת דבר מאד משתנה. זה תלוי בבעייה הקיימת ובתהליך שנדרש, כך שקשה לכתוב זמן ממוצע. במידה וישנו צורך בתהליך עמוק ומשמעותי, אז יש צורך לפחות בשנה ולרוב יותר מכך.

עינת
יש להתחבר כדי להגיב.
Time to create page: 0.206 seconds