שלום, אורח
אימייל : סיסמה: זכור אותי

נושא: תינוק בן 7 חודשים פתאום מפחד מבובה שאהב

תינוק בן 7 חודשים פתאום מפחד מבובה שאהב לפני 3 שנים 11 חודשים #1

היי, לפני כמה חודשים קנינו בובה של ברווז כזאת ששמים על היד וכשפותחים וסוגרים את הפה שלה היא מוציאה קול של ברווז בכל מיני מנגינות. הבן שלי היה באותה תקופה בערך בן 5 חודשים וממש היה אוהב את הבובה והיה מתלהב ממנה ומנסה לתפוס אותה. ואז הבובה הלכה לנו לאיבוד.. הוא לא היה קשור אליה או משהו.. בכל אופן מאז הוא התחיל גן.. ונראה שהוא מאוד מרוצה שם..
היום מצאתי את הבובה וכשבעלי שם אותה על היד והתחיל לנגן איתה הבן שלי התחיל ממש לבכות.. חשבנו שזה מסיבה אחרת אבל לא הוא שיחק רגיל ורק כששמנו את הבובה הוא בכה.. אני לא ממש זוכרת אם יש בובה כזאת גם בגן (יכול להיות כי יש אותה לכולם) ואני מפחדת שאולי הייתה לו איזה חוויה שלילית עם בובה כזאת בגן.. ואם אין להם אז אני בכלל לא יודעת מה לחשוב.
האם זה נורמאלי שהוא פתאום ככה ישנה את הגישה שלו?
תודה מראש.
יש להתחבר כדי להגיב.

תינוק בן 7 חודשים פתאום מפחד מבובה שאהב לפני 3 שנים 11 חודשים #2

שלום לך

ההתפתחות של תינוקות ופעוטות היא מהירה ומדהימה. היכולות שלהם הולכות ומתפתחות, ובכל שבוע הם יודעים לעשות משהו חדש – תנועה חדשה, הברה חדשה, מילה חדשה, וגם שגרת היום משתנה.

גם ההבנה של התינוקות הולכת ומתפתחת כל הזמן. וכחלק מזה, יש דברים שלפתע הופכים להיות מפחידים כי ההבנה לגביהם הופכת להיות מורכבת יותר. כך למשל, יתכן שהצליל של הברווז נשמע לו לא נעים, או שהתנועה של הפה יחד עם הקול מעוררת תחושה לא נוחה. אנחנו לא יכולים כמובן לדעת מה מתחולל בראשו של בנך, אך בהחלט יתכן שגירוי כלשהו שהיה לו נעים לפני חודשיים, כבר נחווה אצלו אחרת בגיל שבעה חודשים.

הדוגמא הטובה ביותר להמחיש זאת היא הפחד מזרים. בחודשים הראשונים התינוק אינו חש בפחד כאשר מישהו זר יכנס לחדר, והוא אף יחייך לאיש זה. עם זאת בגיל תשעה חודשים לערך התינוקות מתחילים להגיב בבכי לזרים. זהו שינוי טבעי, הנובע מההבנה המתפתחת.

לסיכום, תגובת הפחד של בנך נשמעת טבעית ביותר. אני מציעה פשוט לשים בצד את הבובה הזו, ולנסות להציע לו אותה מחדש בעוד כחודשיים - שלושה. יש להניח שאז התגובה שלו תהיה אחרת.

עינת
יש להתחבר כדי להגיב.
Time to create page: 0.252 seconds