שלום, אורח
אימייל : סיסמה: זכור אותי

נושא: מאיפה להתחיל....

מאיפה להתחיל.... לפני 3 שנים 11 חודשים #1

הי,אני אם לשלושה ילדים בת 14,בן 12 ובן 7
הקושי העיקרי שלנו הוא עם בני בן ה 12
מגיל קטן הוא כועס מלא כלום, מגיב באופן אימפולסיבי, דבק בצדק שלו (והוא מצידו תמיד צודק)והוא יכול להתווכח שעות ולהתחכם.המורות בביה"ס מתלוננות שהוא מפטפט בשיעורים לעיתים הוא מודה אך ברוב המיקרים הוא גם מתווכח עם המורה שהיא לא צודקת ברישום ההפרעה,מה שאף מורה לא אוהבת וכבר הוזמנו לשיחה מול המורה לתיאום ציפיות והמצב השתפר אך אני יודעת שזה רק עניין של זמן קצר עד שההפרעות יחזרו .הוא קצר רוח מאוד ,מספיק שלא שמעתי פעם אחת מה אמר וביקשתי שיחזור שוב והוא ישר מתעצבן וכועס מאוד.
מצד שני, הוא אח מקסים, רגיש מאוד לעצמו ולסביבה(מספיק דבר הכי קטן והמתג של הבכי פועל בקלות), מצטיין בלימודים,חברותי ולא אלים בעל ידע כללי רב הייתי מציינת אף שישנה תחושה של פעם גדול בין הידע שלו להתנהגות.
אני מאוווווד רוצה לעזור לו ולא יודעת איך
התוכלי לייעץ לי בבקשהההה
תודה רבה.
יש להתחבר כדי להגיב.

מאיפה להתחיל.... לפני 3 שנים 11 חודשים #2

שלום לך,

נשמע שלא קל לבנך, הוא כועס הרבה בבית ומתעצבן מדברים קטנים, וגם בבית הספר ישנן בעיות התנהגות מסוימות. ישנם גם דברים חיוביים רבים שציינת (וזה חשוב!), אך באופן טבעי הקשיים תופסים מקום רב.

כדי לעזור לו צריך לדעת מהיכן נובעים הקשיים. יכולות להיות סיבות שונות לכך -
אפשרות אחת הינה הפרעת קשב וריכוז אשר מובילה לתגובות אימפולסיביות, לחוויה של הרבה דברים ככאלה שמציקים לו וכן הפטפוטים בשיעורים שכנראה משעממים אותו במידה מסוימת. אגב, זה לא סותר את היותו מצטיין בלימודים. עם זאת זו כמובן השערה שמתבססת על אינפורמציה מעטה, כך שיתכן שהיא לא נכונה.

אפשרות נוספת הינה קושי בוויסות רגשי – אשר מוביל לתגובות עם עוצמה גבוהה וכן לשינויים תדירים במצב הרוח. המשמעות של זה הינה שדברים שונים מתסכלים אותו מהר, ולכן הוא מגיב בעוצמה.

כך או כך, נראה שיש פער בין האופן שבו הוא חווה דברים, לבין האופן שבו אחרים חווים אותם. אני מניחה שזה מייצר לא מעט ריבים או וויכוחים בינו לבין האחים שלו או בינו לבינכם. לכן חשוב ככל שניתן לנסות ולראות את הדברים גם מנקודת מבטו. כלומר לקחת בחשבון שהוא מפרש דברים אחרת, וכך מנקודת מבט זו יתכן שיהיה ברור יותר מדוע הוא מתנהג כפי שהוא מתנהג.

בנוסף, הייתי מציעה לכם לפנות להתייעצות עם פסיכולוג או פסיכולוגית ילדים. מטרה חשובה הינה לעשות הערכה נכונה של מקור הקשיים. במפגש כזה תוכלו לספר בהרחבה על מה שקורה כיום, על איך הוא היה בשנים הראשונות לחייו, על הקשרים המשפחתיים, על המקומות שקשים לו ועל המקומות שהוא מצליח בהם. מתוך כך תיווצר תמונה מעמיקה יותר לגביו, אשר ממנה ניתן יהיה לחשוב על ההתערבות המתאימה.

עינת
יש להתחבר כדי להגיב.

מאיפה להתחיל.... לפני 3 שנים 11 חודשים #3

היי עינת, תודה רבה על תגובתך המעמיקה.
אכן ,הדברים לא פשוטים והלך רוח איתו בבית דיי מאופק ,אך לא תמיד ניתן להתאפק או להגיב בקור רוח,בעיקר כשהתגובות הקיצוניות שלו לא מובנות ולכן מחובתי כאם היא לעזור לו בתסכול הרב הזה.
האם כוונתך היא התייעצות עם פסיכולוג היא ללא הילד? או הערכה פסיכולוגית שלו?
יש להתחבר כדי להגיב.

מאיפה להתחיל.... לפני 3 שנים 11 חודשים #4

אני מציעה שתתחילו עם התייעצות שלכם ההורים עם פסיכולוג ילדים. לאחר כשתי פגישות כאלה, שיהיו מעין הערכה ראשונית, הפסיכולוג יציע לכם כיצד להמשיך. אני מניחה שהמחשבה תהיה על טיפול עבור בנך ובמקביל הדרכת הורים.

במידה והוא יתרשם שקיימת הפרעת קשב וריכוז או כל שאלה אבחונית אחרת, הוא ימליץ לכם לגשת לאבחון הרלבנטי.

עינת
יש להתחבר כדי להגיב.
Time to create page: 0.225 seconds